Jaki rodzaj podłogi sprawdzi się na tarasie?

Jaki rodzaj podłogi sprawdzi się na tarasie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras jest ważną częścią domu. Tu będziemy spędzać wieczory w trakcie grillowania, czy pić poranną kawę w słoneczne dni. Warto zadbać, by służył nam jak najdłużej, dlatego należy wybrać odpowiednią podłogę. Mamy wiele możliwości, w zależności od tego, jak zaprojektowany jest taras oraz w jakim stylu wybudowano dom.

Kostka brukowa

Dość częstym i chyba jednym z najtańszych sposobów na podłogę na tarasie jest kostka brukowa. Nie tylko jest prosta w czyszczeniu, ale również wygląda bardzo efektownie. Taras można w całości zbudować z kostki brukowej a nawet wokół niego wybudować murek, który będzie okalał całość. Można myć ją z pomocą myjki ciśnieniowej.

Ma jednak kilka wad – może w niektórych miejscach się zapadać, jeśli nie zrobiliśmy pod nią dobrej wylewki, może również łatwo zarastać i często trzeba dbać. by spomiędzy kostki nie wystawała trawa.

Taras drewniany jest znacznie bardziej elegancki i pasuje do domów z nieco industrialnym stylu lub stylizowanych, np. na góralskie. Pokryty jest drewnianą podłogą, która świetnie pasuje zarówno do wiklinowych mebli, jak i mebli z drewna. Dobrze zabezpieczony z pomocą lakieru jest wytrzymały i świetnie się prezentuje.

Taras z podłogą z kafli

Możemy również na podłogę na taras wybrać kafle. Podłożone obłożone tym materiałem będzie nie tylko elegancko wyglądać, ale okaże się też łatwe do czyszczenia. Kafle w formie gresu są zimnoodporne, mają antypoślizgową strukturę i można nabyć je w kolorze przypominającym m.in. drewno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*