Czym różnią się rolety na dzień od rolet na noc?

Czym różnią się rolety na dzień od rolet na noc?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób rezygnuje z mało praktycznych zasłon i firanek, zastępując je o wiele praktyczniejszymi roletami. Wśród nich największą popularnością cieszą się tak zwane żaluzje dzień noc. Czym jednak różnią się one od tradycyjny rolet? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Płynna regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia – rolety dzień noc

Rolety dzień i noc są współcześnie najchętniej wybieranym rodzajem zasłon okiennych. Ich cechą charakterystyczną, odróżniającą je od ich tradycyjnych odpowiedników, jest możliwość płynnej regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia z uwzględnieniem aktualnej pory dnia. Bez wątpienia, jest to szczególnie użyteczna właściwość w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych, w którym użytkownikom nie zależy na pełnym ich zaciemnieniu. Co warte zaznaczania, możliwość płynnej regulacji ilości wpadającego przez rolety dzień noc światła jest w głównie mierze uwarunkowana zastosowaniem dwóch rodzajów materiałów – cieńszego, przepuszczającego promienie słoneczne oraz grubszego, nieprzepuszczającego promieni. 

Osobnym tematem jest wybór odpowiednich rolet do swojego domu lub mieszkania. Oczywiście, na rynku znaleźć można mnóstwo różnych rodzajów tego typu zasłon. Nie wszystkie jednak pasują do każdego wnętrza. Stąd też, przed ewentualny zakupem warto przejrzeć przynajmniej kilka oferowanych wzorów. Z przykładową galerią rolet można zapoznać się między innymi na stronie internetowej https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*