Czym się różni pałac od dworu?

Czym się różni pałac od dworu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dwory i pałace były kiedyś domami królów i królowych, ale dziś można je znaleźć w wielu różnych częściach świata. Każdy jest zafascynowany dworami i pałacami.

Dwory

Dwory to duże domy zbudowane w stylu kojarzonym ze średniowieczną Europą. Na stronie dworekkurowski.pl jest jeden z najpiękniejszych dworków. Zazwyczaj mają dwa lub więcej pięter, z parterem często wykorzystywanym do uprawy lub innych celów rolniczych, a górne piętra służą jako pomieszczenia mieszkalne. Najstarsze dwory pochodzą z XIII wieku, ale nowoczesne dwory mogą być zbudowane dopiero na początku XX wieku.

Pałace

Pałace to duże rezydencje królewskie budowane przez rodziny królewskie lub szlachtę na przestrzeni dziejów. Zazwyczaj są one otoczone przez wyszukane ogrody, parki i inne tereny krajobrazowe. Pałace można znaleźć również w wielu krajach poza Europą, w tym w Indiach, Chinach i Japonii. Pałace są często projektowane tak, aby były przemierzane w okazały sposób przez dostojnych ludzi i ich świtę. Wielkie pałace zazwyczaj mają skomplikowane drzwi i obiekty przeznaczone do pełnienia funkcji publicznych, takich jak parady i bale, choć mogą też służyć w mniej wyszukany sposób. Pałac może być oficjalną rezydencją, taką jak rezydencja królewska lub dom letni, albo może być willą wakacyjną należącą do osoby lub rodziny. Wiele pałaców to dziś muzea, inne to hotele lub szkoły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*