Drapak – miejsce zabawy i wypoczynku dla Twojego kota

Drapak – miejsce zabawy i wypoczynku dla Twojego kota
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z pojawieniem się w domu kota, powinny nastąpić w nim małe zmiany dostosowujące mieszkanie do jego wymagań – tak zwana kotyfikacja. Poza żywieniem, opieką weterynaryjną i pielęgnacją, koty powinny mieć zaspokojoną potrzebę wspinania się, zabawy w polowanie, obserwowania i kontroli swojego terytorium, piłowania pazurów czy spokojnego wypoczynku. To wpływa na ich dobre samopoczucie i prawidłowe zachowanie. Elementem kotyfikacji mieszkania mogą być: drapaki, siatki, półeczki, tunele, drabinki, legowiska i inne.

Jakie funkcje spełnia drapak?

Najpopularniejsze, bo nie ingerujące za bardzo w strukturę mieszkania, są gotowe drapaki dla kotów. Wybór jest szeroki, od najprostszych, małych, tekturowych po duże konstrukcje przypominające małpi gaj, tak jak w sklepie Pociechowo.pl – https://pociechowo.pl/kot/drapak-dla-kota. Zaprojektowane są wielofunkcyjnie: umożliwiają wspinaczkę, obserwację terytorium z góry, mają elementy przeznaczone do drapania i miejsca na spokojny sen. Drapaki są przydatne zwłaszcza dla kotów, które nie wychodzą na zewnątrz, ponieważ nie mają możliwości zaspokajania swoich potrzeb w naturalnym środowisku (np. na drzewie).

Na co zwrócić uwagę wybierając drapak dla kota?

Drapak powinien być stabilny, tak żeby nie przewrócił się, kiedy będzie po nim skakał duży kot, a poszczególne jego elementy nie oderwały się. Dla bezpieczeństwa, warto stawiać na wysokiej jakości akcesoria sprawdzonych marek. Wybór konstrukcji zależy od zasobów właściciela i temperamentu kota. Żywiołowe zwierzę będzie zachwycone wysokim aż pod sufit, wielopoziomowym drapakiem. Spokojniejsze koty zadowolą się małymi i średnimi konstrukcjami, z których będą mogły uważnie obserwować otoczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*