Zakres usług dobrego mechanika

Zakres usług dobrego mechanika
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody to pojazdy składające się w dużej mierze z podzespołów i części ruchomych, które w wyniku codziennej eksploatacji ulegają niekiedy awariom czy zużyciu. W takiej sytuacji należy się udać do profesjonalnego warsztatu, w którym zatrudnieni są wykwalifikowani mechanicy, doskonale znający się na budowie aut i potrafiący wykonać przy nich wszelkie niezbędne czynności. Problemu nie stanowi dla nich m.in. złamana świeca żarowa, niesprawna klimatyzacja, a nawet uszkodzone sprzęgło. W artykule tym zostaną wymienione wszelkie usługi, jakie jest w stanie nam zaoferować dobry mechanik.

Naprawa podzespołów to nie wszystko

Mechanik samochodowy to przede wszystkim specjalista w dziedzinie naprawy i serwisowania pojazdów. Wykonuje on swoje obowiązki zazwyczaj w profesjonalnym warsztacie lub zakładzie wyposażonym w niezbędne urządzenia, sprzęty, akcesoria i części motoryzacyjne. Zakres usług doświadczonego mechanika obejmuje następujące czynności:

  • dokonywanie okresowych przeglądów pojazdów i diagnozowanie wszelkich nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu (za pomocą zaawansowanych narzędzi pomiarowych)
  • wymianę olejów i płynów – silnikowego, przekładniowego, hamulcowego oraz chłodzącego
  • wymianę niesprawnych części na nowe – tarcz, klocków, pomp i przewodów hamulcowych, sprzęgieł, świec zapłonowych i żarowych, pasków (rozrządu oraz klinowych), różnych elementów układu wydechowego i zawieszenia (tłumików, sworzni, amortyzatorów, sprężyn itp.) oraz elementów układu kierowniczego (np. drążków i ich końcówek)
  • naprawę – m.in. gwintu świecy (z przykładem takiej oferty można zapoznać się na http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/naprawa-gwintu-swiecy/), hamulca pomocniczego, silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, układu hamulcowego, klimatyzacji (regeneracja sprężarki, likwidowanie nieszczelności) i układu wydechowego
  • prace związane z wulkanizacją – mycie, wymiana i wyważanie opon

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*