Co to jest ekogroszek?

Co to jest ekogroszek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek jest materiałem opałowym, który wytwarzany jest z węgla brunatnego lub kamiennego. To idealna alternatywa dla innych tego typu materiałów takich jak na przykład gaz czy tradycyjny węgiel brunatny. Ogrzewanie domów węglem kamiennym lub brunatnym jest co prawda tanie, jednak niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia własnego oraz otoczenia, dlatego właśnie warto zdecydować się na zdrowszą alternatywę.

Ekologiczny opał

Kwestia ogrzewania domów jest bardzo głośna i sporna w ostatnim czasie. Smog to bardzo burzliwy temat, a jego skutki są bardzo przykre dla naszego zdrowia. Ekogroszek jest opałem, dzięki któremu można się pozbyć tego problemu. Największą zaletą ekogroszku jest fakt, że emituje on do środowiska o wiele mniej gazów cieplarnianych podczas spalania niż inne materiały opałowe.

Do spalania tego materiału należy używać kotłów z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Piece te posiadają bardzo dużą sprawność, która wynosi 80%-90%. Powstaje on tylko ze ściśle wyselekcjonowanych partii węgla, takich, które posiadają bardzo małą wilgotność, jak również niewielką ilość substancji niepalnych. Dzięki bardzo małej zawartości popiołu oraz siarki cieszy on się również wysoką wartością opałową.

Jeśli posiadamy dom i zastanawiamy się czym go ogrzać, warto wybrać i kupić ekogroszek w sklepie, aby móc cieszyć się dobrym opałem oraz przyczynić się do czystszego środowiska. Mimo że ceny tego opału mogą być wyższe, całość ogrzewania tym materiałem wychodzi bardzo korzystnie. Jest on dużo wydajniejszy od przykładowo węgla kamiennego czy też brunatnego i mniejszą ilością tego materiału można ogrzać cały dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*