Urządzamy pokój dla nastolatka: co musi się w nim znaleźć?

Urządzamy pokój dla nastolatka: co musi się w nim znaleźć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie pokoju dla nastolatka często bywa kłopotliwe. Wizja nastolatka nie zawsze pokrywa się z wizją rodziców, a pokój mimo wszystko powinien spełniać funkcji. Urządzamy pokój dla nastolatka: co musi się w nim znaleźć?

Strefy pokoju dla nastolatka

Najważniejszą zasadą w urządzaniu pokoju dla nastolatka jest podział przestrzeni na strefy. Trzeba wydzielić przede wszystkim miejsce do snu, miejsce do nauki. Do tych stref należy dobrać odpowiednie meble.

Meble w pokoju nastolatka

Wszystkie elementy, które znajdą się w pokoju nastolatka powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wygodne łóżko w miejscu przeznaczonym na regenerację oraz biurko w miejscu do nauki do podstawa. Warto wybierać klasyczne meble, które będą zawsze w modzie. Te z drewna pozwolą dopasować się w ciągle zmieniające się gusta dorastającego młodego człowieka. Można im łatwo nadać odmienny wygląd, np. poprzez malowanie lub olejowanie woskiem z kolorowymi pigmentami. Biurko drewniane będzie przede wszystkim trwałe, posłuży przez wiele lat edukacji. Zapewni wygodne miejsce do nauki i pomieści wiele przydatnych uczniowi akcesoriów. Łóżka z sosny są dobrym pomysłem ze względu na wiele możliwości aranżacji. Wpisują się w każdy styl, zarówno typowo młodzieżowy, jak i nowoczesny i industrialny.

Dodatki do młodzieżowego pokoju

Dużą rolę odgrywają dodatki. Tutaj większą decyzyjność należy powierzyć młodemu człowiekowi. Wprowadzone przez niego dodatki uczynią przestrzeń spersonalizowaną, kojarzącą się z osobowością i charakterem nastolatka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*