Usterki sieci kanalizacyjnej

Usterki sieci kanalizacyjnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku sieci wodno-kanalizacyjnej awarie zdarzają się stosunkowo często. Wynika to głównie z niewłaściwego użytkowania, które prowadzi do niedrożności rurociągów, awarii pomp i powodują znaczne problemy w udrażnianiu kanalizacji.

Awaria sieci kanalizacyjnej możliwe przyczyny

Największym problemem stojącym na drodze właściwej drożności sieci są odpady. Wrzucanie śmieci przyczynić się może, a nawet wywołać awarię, jednak do czynników niebezpiecznych, zwiększających uszkodzenia, a związanych z samą instalacją, należą także:

  • materiały złej jakości,
  • starzenie się i brak dbałości o ich konserwację,
  • czynniki pogodowe, stan wód gruntowych.

Jedną z najczęstszych awarii instalacji bywa nieszczelność, która może spowodować wydostanie się z rur na zewnątrz nieczystości. Jest to niezwykle uciążliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Aby uniknąć niechcianej sytuacji związanej z niedrożnością instalacji, można ubezpieczyć się w wysokiej jakości zawór pierwszeństwa, którego zadaniem jest sterowanie przepływem w zależności od ciśnienia.

Problemy, jakie występują z zaworami

Prawidłowa praca zaworów jest możliwa przy zachowaniu zasad eksploatacji i konserwacji. Najczęstsze problemy z zaworami wynikają z zapychania zanieczyszczeniami. A to z kolei prowadzi do zwiększenia ciśnienia w rurze i w konsekwencji wycieku.

Wysokiej jakości zawory pływakowe, takie jak poniższy: https://astra-automatyka.pl/product/zawor-plywakowy-do-zbiornikow-wody-vr-170-zn170-z171t-honeywell/, ograniczą trudności, jakie wynikają z naprawy niechcianych usterek. Zawory to urządzenia, których jakość wpływa bezpośrednio na stan instalacji. Ich sprawność jest zatem kluczowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*