Rodzaje płytek elewacyjnych

Rodzaje płytek elewacyjnych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieotynkowane budynki mieszkalne należą dzisiaj do rzadkości, ponieważ większość ludzi zwraca ogromną uwagę na wygląd zewnętrzny elewacji i stara się dbać o jej właściwy design. Piękna elewacja znacznie podnosi walory wizualne otoczenia, dlatego do jej ozdobienia wykorzystywane są nowoczesne płytki. To zazwyczaj bardzo trwałe i funkcjonalne produkty, nadające wszelkim aranżacjom eleganckiego charakteru.

Wyroby z klinkieru i nie tylko

Zewnętrzna elewacja domu czy innego obiektu może być wykończona w różny sposób, ale coraz częściej stosuje się w tym celu płytki elewacyjne, takie jak te: https://mikulska.pl/3,plytki-elewacyjne. Obok tynku i klasycznych desek to dzisiaj główne elementy ozdobne, pełniące rolę zarówno dekoracyjną, jak i ochronną (zabezpieczenie przed wilgocią i czynnikami mechanicznymi). Na rynku znajdziemy wiele rodzajów płytek, ale największą grupę stanowią wersje wykonane z klinkieru, które charakteryzują się efektownym wyglądem, sporą wytrzymałością i bogatą gamą kolorystyczną.

Inne zalety tych produktów to duża odporność na zawilgocenie, zniekształcenia i odbarwianie się, a także łatwość w czyszczeniu. Podobnymi właściwościami odznaczają się modele płytek z naturalnego kamienia. Kosztują co prawda nieco więcej, ale jednocześnie są wyjątkowo piękne, nie wymagają impregnacji ani innych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i są odporne na wszelkie warunki pogodowe.

Najczęściej tworzy się je z granitu, marmuru lub bazaltu. W sklepach znajdziemy również płytki betonowe (imitacja płytek kamiennych – zaleta to trwałość koloru) i silikatowe. Na uwagę zasługują zwłaszcza te drugie, ponieważ występują w dwóch wersjach – jedne są zabarwiane, a drugie pokrywane farbami elewacyjnymi.

Artykuł przygotowany we współpracy z Mikulska klinkier.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*