Leczenie kanałowe zębów – na czym polega?

Leczenie kanałowe zębów – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie kanałowe to zabieg stomatologiczny polegający na usunięciu bakterii i zainfekowanej tkanki z wnętrza systemu kanałowego zęba.

System kanałowy składa się z komory miazgi, kanałów i korzeni w zębie. Podczas zabiegu kanałowego usuwana jest zainfekowana miazga, a kanały są oczyszczane, kształtowane i uszczelniane, aby zapobiec powrotowi infekcji. Po zakończeniu leczenia otrzymuje się stałe wypełnienia lub korony, które będą chronić zęby przed dalszymi infekcjami.

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zębów najczęściej stosowane jest przez dentystów, takich jak https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-skawina/ w leczeniu:

  • bólu zęba spowodowanego ciężką próchnicą lub urazem zęba,
  • bólu zębów spowodowanego pęknięciem zęba lub złamaniem wypełnienia.

Jeśli uważasz, że możesz potrzebować leczenia kanałowego, natychmiast skontaktuj się ze swoim dentystą.

Jak przebiega zabieg leczenia kanałowego?

Podczas tego zabiegu dentysta usuwa wszystkie zainfekowane tkanki wewnątrz zęba i dokładnie go oczyszcza. Następnie wypełnia ubytek specjalnym materiałem, który uszczelnia otwór w zębie i pozwala mu się prawidłowo zagoić. Na koniec specjalista umieszcza w zębie lek z antybiotykiem, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Otrzymasz również receptę na antybiotyki, które pomogą zwalczyć wszelkie infekcje, które mogą być nadal obecne po zakończeniu leczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*