Szklane, metalowe, drewniane – o wyborze balustrad słów kilka

Szklane, metalowe, drewniane – o wyborze balustrad słów kilka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Schody są bardzo pożytecznym wynalazkiem, jednak w pewnych okolicznościach mogą być też niebezpieczne. Aby spadnięcie z wysokości nie było możliwe, konieczne jest stosowanie balustrady. W handlu znajdziemy całe mnóstwo różnych rodzajów. Między innymi będą to wersje metalowe, drewniane, a w ostatnim czasie popularne stają się również szklane. Sprawdzamy która wersja jest najlepsza pod względem trwałości, bezpieczeństwa korzystania ze schodów, a także wyglądu. Odpowiednie dopasowanie designu balustrady do pozostałej części pomieszczenia jest bowiem niezmiernie ważną rzeczą.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wybierając balustradę schodową najważniejsze są względy bezpieczeństwa. O ile dorośli zapewne sobie poradzą, to szczególną uwagę należy zwrócić na małe dzieci. Mogą one bowiem bez problemu przecisnąć się pomiędzy elementami balustrady drewnianej i spaść. Dlatego w takim przypadku dobrze jest wybrać taki wariant, który posiada wyjątkowo gęsto osadzone wsporniki. Możemy też zdecydować się na wersję stalową, która dużych przerw pomiędzy wspornikami nie posiada z natury. Również wersja szklana powinna zdać egzamin, ponieważ jest ona pełna. Nie ma możliwości by w jakikolwiek sposób przedostać się na drugą stronę, można to zrobić jedynie górą, z czym dziecko na pewno sobie nie poradzi.

Szklana balustrada – czy jest bezpieczna?

Wersje szklane mogą budzić u części osób obawy jeśli chodzi o trwałość i solidność. Nie ma jednak absolutnie się czego obawiać. Panele są bowiem wykonane z grubego szkła hartowanego, którego rozbicie jest wyjątkowo trudne. Nawet gdyby do tego doszło, efekt będzie podobny jak przy uszkodzeniu szyby samochodowej, a więc nie powstaną żadne ostre i niebezpieczne fragmenty. Różne rodzaje balustrad tego, jak również innych rodzajów, możemy obejrzeć na stronie http://schodyszczecin.com.pl. Nie ma więc powodu by obawiać się szklanej wersji. Jest ona jednocześnie bardzo nowoczesna i doskonale wpasowuje się praktycznie w każdy design i wystrój pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*