Jak urządzić designerski pokój dla dziecka?

Jak urządzić designerski pokój dla dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie powstaje coraz więcej sklepów, które oferują designerskie rozwiązania jeśli chodzi o pokój dla dziecka. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy urządzić go ze smakiem oraz klasą. Coraz rzadziej wybierane są pstrokate kolory, które niegdyś łączone przypadkowo nie tworzyły spójnej, pięknej kompozycji. Dzisiaj mamy już większą świadomość tego, co będzie wyglądało wyjątkowo zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Jeśli mamy z tym problem, bez problemu odnajdziemy odpowiednie inspiracje oraz porady, tak aby stworzyć wymarzoną, dziecięcą przestrzeń.

O jakich zasadach warto pamiętać urządzając designerski pokój?

Jako podstawę warto wybrać klasyczny kolor. Może być to klasyczna biel lub szarość. Taką podstawową, bazową przestrzeń możemy potem dowolnie łączyć z różnymi dodatkami, które będą w ulubionych kolorach dziecka. Bardzo dobrym wyborem są delikatne pastele oraz drewno. Dzięki takim dodatkom pokój będzie sprawiał wrażenie spokojnego oraz przytulnego. Na pewno jest to korzyść jeśli chodzi o wieczorne wyciszanie się i zasypianie.

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem umeblowania dobrze zdecydować się na meble na wymiar. W pokoju dziecka niezwykle ważna jest przestrzeń na zabawę oraz naukę. Musimy zapewnić dziecku odpowiednią ilość miejsca, a także funkcjonalność pomieszczenia. Jeśli meble zostaną przygotowane na zamówienie idealnie wpasują się w dostępną przestrzeń i będą tworzyć ze sobą unikalną kompozycję.

Jeśli chcemy wprowadzić trochę magii do pokoju warto postawić na niecodzienne rozwiązania. Dobrze sprawdzi się np. uroczy baldachim lub cotton ballsy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*