Obowiązki pracodawcy wobec nowo przyjętych pracowników

Obowiązki pracodawcy wobec nowo przyjętych pracowników
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pracownik i pracodawca ma cały zestaw praw i obowiązków. Do obowiązków pracownika należy przestrzeganie regulaminu, godzin pracy, dbanie o sprzęt, materiały itp. Natomiast jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy, oprócz wypłacania wynagrodzenia za pracę, jest szkolenie pracowników.

Szkolenia dla pracowników firmy

Każdy pracownik powinien być przygotowany do wykonywania swojej pracy. Umieć obsługiwać maszyny i narzędzia, którymi musi się posługiwać. W tym celu pracodawca powinien przeszkolić pracownika, umożliwić mu zdobycie odpowiedniej wiedzy i certyfikatów.

Nie mniej ważna jest znajomość przepisów bhp. W tym celu najlepiej skorzystać z usług specjalistów organizujących szkolenia BHP dla firm. Każdy nowy pracownik musi przejść takie szkolenie, aby jego praca była bezpieczna, nie tylko dla niego, ale i dla otoczenia. Zakres poznanych przepisów jest zależny od wykonywanej pracy. Każde szkolenie musi być odnawiane nie później niż przed upływem trzech lat.

Przedsiębiorstwa, które organizują szkolenia BHP, są przygotowane, aby przeszkolić pracowników w zakresie bezpieczeństwa obowiązującym na danym stanowisku, jak i na terenie całego zakładu, ochrony przeciwpożarowej i zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*