Jaką aparaturę używa się w celu wyleczenia pacjentów z bezdechu sennego?

Jaką aparaturę używa się w celu wyleczenia pacjentów z bezdechu sennego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, to jedna z głównych potrzeb fizjologicznych. Pozwala na odpoczynek, regenerację i wiele korzystnych działań. Poważną dolegliwością związaną z zaburzeniami snu jest bezdech senny.

Czym jest bezdech senny?

Bezdech senny to niebezpieczna dolegliwość, która nieleczona może mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Polega na powtarzającym się zatrzymaniu przepływu powietrza w górnych drogach oddechowych pomimo prawidłowej pracy płuc. Zwiotczenie mięśni gardła, podniebienia miękkiego oraz łuków podniebiennych powoduje całkowite zablokowanie dopływu powietrza do płuc. Podczas bezdechu panuje cisza, w momencie przywrócenia oddechu występuje głośny dźwięk nabieranego powietrza. Osoba chorująca na tę przypadłość często wybudza się, śpi bardzo niespokojnie i nie jest świadoma tego co się dzieje. Sen nie przynosi odpoczynku, chory ma problemy ze wstawaniem i jest ciągle zmęczony.

Leczenie bezdechu sennego

Bezdech senny to choroba dotykająca około 4% mężczyzn i 2 % kobiet. Nieleczona prowadzi do chorób układu krążeniowego w tym zawału serca i nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy a nawet udaru mózgu. Najskuteczniejszą a zarazem najprostszą metodą leczenia bezdechu sennego jest wykorzystanie aparatu, który wytwarza stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Korzyści ze stosowania aparatu do bezdechu sennego są odczuwalne nawet już po pierwszej nocy. Efekty są natychmiastowo. Istnieją inne metody leczenia, redukcja masy ciała, rzucenie palenia, ograniczenie spożywania alkoholu, stosowanie specjalnych aparatów ortodontycznych oraz spanie na boku. Przerwy w oddychaniu powodują duże niedotlenienie, przyczyniając się do występowania poważnych chorób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*