Co to jest telemedycyna?

Co to jest telemedycyna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć szybki rozwój telemedycyny, który staje się coraz powszechniejszy. Spore grono pacjentów korzysta z jej usług i chwali sobie to rozwiązanie. Czym tak właściwie jest telemedycyna i na czym polega? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Telemedycyna – co warto o niej wiedzieć?

Telemedycyna polega na świadczeniu usług medycznych oraz opieki zdrowotnej za pośrednictwem nowoczesnych technologii, takich jak telefon i Internet. W praktyce oznacza to działania personelu medycznego, które wykonywane są na odległość, bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Wyróżnić można kilka form świadczenia usług, z których największą popularnością cieszą się telekonsultacje. Może to być rozmowa głosowa telefoniczna lub czat wideo z lekarzem, podczas której ocenia on stan naszego zdrowia. W ten sposób mogą odbywać się wizyty kontrolne.

Inną formą telemedycyny jest m.im zdalne monitorowanie parametrów zdrowotnych, czyli telemonitoring. Istnieje także pojęcie telerehabilitacji, pod którym kryje się wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych przez pacjenta pod zdalnym nadzorem specjalisty. Coraz więcej pacjentów w starszym wieku decyduje się na tzw. teleopiekę, polegającą nad zdalną opieką i stałym nadzorem lekarza prowadzącego. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby, podczas których bez wychodzenia z domu, mogą poznać obecny stan swojego zdrowia. Korzystając z nowoczesnego oprogramowania, które oferuje firma https://medyc.pl/telemedycyna/, lekarz może wystawić e-skierowanie i e-receptę, które nie wymagają osobistego odbioru w placówce medycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*