Jakie kroki podjąć w celu leczenia chorób serca?

Jakie kroki podjąć w celu leczenia chorób serca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby serca są grupą przypadłości, które dzisiaj atakują coraz większą grupę coraz młodszych osób. Ich przyczyny bywają różne: uwarunkowania genetyczne, inne choroby, ale i niezdrowy tryb życia, w tym stres, używki (w tym palenie tytoniu) oraz otyłość. Nieleczone przypadłości kardiologiczne są zagrożeniem dla życia.

Gdy zaistnieje podejrzenie, że z sercem jest coś nie tak

Niepokojące objawy związane z sercem, np. z nierównomierną jego pracą, mogą wskazywać na przypadłości związane z zupełnie czymś innym – np. z menopauzą. Jednak wszystko, co martwi w pracy tego narządu, powinno dawać do myślenia i powodować konkretne reakcje zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Zwykle pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza ogólnego i opisanie zaobserwowanych objawów. Internista może przeprowadzić dokładniejszy wywiad, np. związany z przebytymi chorobami, trybem życia, branymi lekami itd. Kolejny krok to czasem zlecenie podstawowych badań krwi albo od razu wydanie skierowania do lekarza specjalisty.

Gdzie do lekarza kardiologa?

Każdemu pacjentowi zależy na trafieniu do dobrego lekarza. W przypadku problemów z sercem będzie to poradnia kardiologiczna w Poznaniu. Tutaj kardiolog zapozna się z wynikami dotychczasowych badań, jeśli pacjent takowe posiada, zrobi wywiad i zleci kolejne badania, jak np. zbada poziom ciśnienia tętniczego, szybkość tętna, wykona EKG i echo serca i na podstawie wyników określi, co pacjentowi dolega.

Kolejnym krokiem jest podjęcie leczenia przy użyciu leków oraz realizacji przez pacjenta konkretnych zaleceń, jak zmiana diety i trybu życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*