Nowoczesny salon – jak go zaaranżować?

Nowoczesny salon – jak go zaaranżować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja salonu to spore wyzwanie, zwłaszcza dla amatorów, którzy z wyposażeniem domu czy też mieszkania nie mieli wcześniej zbyt dużo do czynienia. Problem staje się jeszcze większy, gdy wyznaczamy sobie konkretny cel, który chcemy zrealizować.

W przypadku urządzania wnętrz będzie to konkretny styl, sposób układu pokoju lub po prostu hasło” nowoczesny salon”. Brzmi zachęcająco, jednak bez żadnej pomocy albo choćby inspiracji, może stać się nie lada wyzwaniem dla ignorantów modowych. Od czego zacząć aranżację?

Dobry research nie jest zły

Zanim podejmiesz się urządzania salonu, warto zobaczyć co w trawie piszczy i jakie trendy wnętrzarskie obecnie obowiązują. W tym celu dobrze jest przejrzeć tematyczną prasę lub programy telewizyjne, w których nie brakuje inspiracji, a nawet gotowych rozwiązań.

W wielu przypadkach autorzy artykułów, tudzież wnętrzarskich programów podpowiadają w jaki sposób łączyć ze sobą poszczególne przedmioty oraz które z dodatków wybrać, by uzyskać współczesne wnętrze.

W przypadku pokoju dziennego takim rozwiązaniem mogą być panele szklane do salonu, które wprowadzą nutkę nowoczesności, a przy tym rozświetlą wnętrze. W wielu stylowych formatach oferuje je np. SkyColor24.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj kanapy oraz jej kolor. Wciąż królują modele tapicerowane, do których doskonale pasują kolorowe poduszki. Świetnym wypełnieniem wnętrza będzie wygodny fotel oraz oryginalny stolik. Czasami nie trzeba kupować bardzo drogich mebli, wystarczy rozejrzeć się na lokalnych pchlich targach, gdzie czekają na nas prawdziwe perełki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*