Kiedy zastosować rolety, a kiedy żaluzje?

Kiedy zastosować rolety, a kiedy żaluzje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety i żaluzje to świetne uzupełnienie aranżacji wnętrza, a także ochrona przed jego nasłonecznieniem. Jedne i drugie są coraz bardziej popularne jako alternatywa dla zasłon. Wybór osłony okna zależy od rodzaju pomieszczenia i od funkcji jaką ma pełnić.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Rolety świetnie radzą sobie z tym problemem. Są wykonane z materiału, który nagrzewa się w niewielkim stopniu. Z szerokiej oferty można wybrać taki, który przepuszcza mniej lub więcej światła, w zależności od upodobań. Produkuje się też tkaniny pokryte powłoką odbijającą promienie słoneczne. Takie rolety świetnie sprawdzą się w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Tradycyjne żaluzje wykonane z aluminium chronią przed słońcem ale dość szybko się nagrzewają. Lepszym wyborem wydają się więc drewniane żaluzje, dające miły klimat.

Ozdoba okna

Tkaniny z jakich wykonane są rolety dają nieograniczone możliwości komponowania ich z wystrojem pomieszczenia. Mogą być jednokolorowe, wzorzyste, ażurowe, doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Do bardziej eleganckich pomieszczeń świetnie pasują rolety rzymskie, czy weneckie, które są bardziej strojne i fantazyjne. Wybór żaluzji jest zdecydowanie bardziej skromny. Najbardziej dekoracyjne są te wykonane z drewna, nadające oknom elegancji i stylu.

Doskonałym połączeniem obu omawianych osłon okna są tzw. rolety dzień i noc. Ich forma i bogata kolorystyka pozwalają dopasować je do każdego stylu wystroju wnętrza. Nadają się do wszystkich pomieszczeń, można je montować na różne sposoby. Dokładny ich opis i szeroką ofertę znajdziemy na stronie:  https://www.el-deko.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*