Najmodniejsze modele kapeluszy męskich

Najmodniejsze modele kapeluszy męskich
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pierwszej połowie XX wieku kapelusze były jednymi z podstawowych elementów garderoby każdego mężczyzny. Później na długi czas utraciły swoją popularność, lecz w ostatnich latach ponownie przeżywają swoisty renesans. Są noszone w szczególności przez panów ceniących sobie niebanalny, a jednocześnie klasyczny styl. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane zarówno pod względem kształtu, jak i materiału wykonania, kolorystyki oraz wzornictwa

Tradycyjne i nieco bardziej nowoczesne

Obecnie najchętniej wybierane przez mężczyzn są kapelusze fedora, które wyróżniają się pojedynczą wklęsłą fałdą biegnącą wzdłuż główki, a także dwiema symetrycznymi fałdami na froncie. Ich tylna część jest natomiast delikatnie wywinięta ku górze. Oferowane w sklepach modele są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości filcu bądź naturalnej skóry, a pasują zarówno do marynarek, jak i jeansów czy skórzanych kurtek. Drugim kapeluszem męskim cieszącym się dużym uznaniem jest panama. To wprost idealne nakrycie głowy na wiosnę, ponieważ wytwarza się je z liści palmy o umiarkowanej gęstości splotu. Znakomicie uzupełni stylizację składającą się z lnianych ubrań lub zestawów na bazie jeansu.

Na uwagę zasługuje też z pewnością homburg, czyli kapelusz z wyraźnym wgłębieniem w główce i niezbyt szerokim, podwiniętym rondem. Jest on przeważnie obszyty taśmą i nadaje się choćby do noszenia z płaszczami wiosennymi, półformalnymi garniturami, a nawet eleganckim smokingiem. Pozostałe wartościowe wersje to m.in. porkpie z płaskim szczytem, melonik angielski z półkolistym denkiem oraz trilby z wąskim rondem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*