Czym się kierować przy doborze suplementów i odżywek?

Czym się kierować przy doborze suplementów i odżywek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na co warto zwrócić uwagę?

Suplementy diety w Polsce klasyfikowane są jako żywność, dlatego przepisy te nie są zbyt restrykcyjne, z czym wiążą się pewne niedociągnięcia w produktach. Jednak mimo tych luk to prawo Unii Europejskiej oraz wszelkie kontrole związane z produkcją, kontrolą i sprzedażą są bardziej restrykcyjne niż w pozostałych zakątkach świata. Dlatego też sprowadzanie suplementów z innych krajów może okazać się kiepskim pomysłem. Jeśli chcesz rozpocząć suplementację należy najpierw zapoznać się z daną marką, sprawdzić czy produkuje ten produkt w Unii Europejskiej, czy posiada jakieś badania nad produktami.

Ważnym elementem jest zapoznanie się z badaniami naukowymi na temat środków, które chcemy spożywać. Nie jest to zbyt trudne, jest ich pełno w Internecie. Często pojawia się wiele firm, na temat których nie ma badań i to nie jest dobre rozwiązanie. Lepiej jest poczekać jakiś czas lub zdecydować się na pewną markę.

Mimo zażywania suplementów diety należy zadbać o zróżnicowaną i zdrową dietę. To jest najważniejszy aspekt. Suplementy warto traktować jako dodatek do sukcesu. Na przykład odżywki białkowe to świetny dodatek do potraw, jako dodatkowe źródło białka – można jej dodać do placków, szejków, kawy i kilku innych potraw.

Najważniejsze jednak jest zaczerpnięcie fachowej porady, takim miejscem może okazać się sklep z suplementami i odżywkami. Można znaleźć tam często wykwalifikowane osoby, które posiadają wiedzę na temat różnych marek, ale również produktów i mogą pomóc w doborze suplementacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*