Jak zabezpiecza się budynki przed wilgocią?

Jak zabezpiecza się budynki przed wilgocią?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedostawanie się wody oraz wilgoci do murów budynków może być niezwykle niebezpieczne dla ich konstrukcji. Ponadto, powstające w wyniku zawilgocenia grzyby czy pleśń mogą się okazać szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Z tego względu należy w odpowiedni sposób zabezpieczać obiekty budowlane przed tymi czynnikami, stosując kilka skutecznych metod. Warto napisać parę słów o każdej z nich.

Dwa skuteczne sposoby – podobny efekt

Jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczających ściany budynków przez przedostawaniem się do nich wody czy wilgoci jest tzw. iniekcja krystaliczna. Najogólniej mówiąc, jest to sposób osuszania murów, polegający na zastosowaniu tzw. mokrej ścieżki. W tym przypadku absolutnie nie osusza się ani nie odsala ścian, ale wykorzystuje się ciecze kapilarne. W pierwszej kolejności należy wywiercić w ścianie otwory o średnicy około 20 mm i grubości takiej jak mur, ale koniecznie pomniejszonej o mniej więcej 7-10 cm.

W tak przygotowane otwory wlewa się pół litra wody, a następnie szybko wprowadza się mieszaninę wody, cementu oraz specjalnego aktywatora krzemianowego. Jeśli chcemy, aby była dobrze wykonana taka iniekcja krystaliczna Rybnik jest miastem, w którym bez większego problemu znajdziemy firmy zajmujące się tym profesjonalnie.

Kolejną skuteczną metodą zabezpieczania pomieszczeń przed wilgocią jest tzw. hydroizolacja. Zabieg ten opiera się na nałożeniu na powierzchnię podłogi czy ściany specjalnej warstwy ochronnej w postaci masy uszczelniającej albo folii w płynie. Należy to zawsze robić po uprzednim przygotowaniu gruntu (mycie, wyrównywanie, szpachlowanie itp.). Ten sposób izolacji stosuje się głównie w łazienkach, na tarasach i balkonach. Taką usługę oferuje m.in. http://kaiser-one.pl/hydroizolacje-bielsko-biala/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*