Jak pielęgnować ogród w trakcie lata?

Jak pielęgnować ogród w trakcie lata?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to najlepszy czas na uprawę ogrodu. Słońce świeci jasno, a rośliny szybko rosną. To świetny czas, aby zacząć sadzić nasiona, zbierać warzywa i zioła oraz uprawiać kwiaty.

Lato ma jednak swoje własne wyzwania. Jeśli nie wiesz, jak utrzymać ogród w zdrowiu latem, będzie on cierpiał. Ciepło i wilgoć mogą być trudne dla roślin. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać ogród w dobrej kondycji tego lata:

Podlewanie

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest podlewanie roślin co najmniej raz w tygodniu. Możesz podlewać je ręcznie lub użyć systemu zraszającego do automatycznego podlewania. Należy jednak pamiętać, aby korzenie roślin nie były zbyt mokre lub suche, ponieważ może to spowodować ich trwałe uszkodzenie.

Nawożenie

Aby rośliny rosły zdrowe, należy je regularnie nawozić nawozem organicznym lub herbatą kompostową z przekompostowanego obornika lub liści. Zapewni to wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu i zwiększy ich plony o 30-50%. Nawożenie pomaga również w utrzymaniu szkodników i chorób z dala od uszkodzeń roślin ogrodowych.

Pielenie

Odchwaszczanie to kolejny ważny aspekt uprawy zdrowego ogrodu w sezonie letnim, ponieważ chwasty rabują składniki odżywcze gleby i światło słoneczne z innych roślin rosnących na podwórku lub patio, konkurując o składniki odżywcze, wodę i przestrzeń z nimi. Możesz albo wyciągnąć chwasty ręcznie lub rozpylić środek chwastobójczy.

Jeśli chcesz być posiadaczem pięknego ogrodu, to pielęgnacja ogrodów Kraków, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*