Wybór drzwi do domu i garażu

Wybór drzwi do domu i garażu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni wybór drzwi domowych i garażowych ma duże znacznie wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa wnętrza. Mogą one stanowić skuteczną barierę antywłamaniową oraz blokadę dla np. rozprzestrzeniającego się pożaru. Jak wybrać właściwie i na co warto zwracać uwagę?

Wejście do domu

Najważniejszymi atutami powinna być solidność i wytrzymałość drzwi wejściowych. Im lepszy typ materiału, jaki się w tym przypadku wybierze, tym większa szansa, że całość będzie służyła przez wiele lat i stanowiła skuteczną zaporę dla potencjalnych włamywaczy. Ciekawym rozwiązaniem są dla przykładu drzwi zewnętrzne ThermoPro, które można dostać na stronie https://horsklep.pl/c/87/drzwi-zewnetrzne-thermopro-i-thermoplus-drzwi-wejsciowe-do-domu.html – mają one 5-listwowy zamek, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i potrafi mocno zadziwić ewentualnych złodziei.

A może dodatkowe właściwości przeciwpożarowe?

Poza kwestią wytrzymałości i odpowiedniego zamka antywłamaniowego warto przemyśleć wzmocnioną konstrukcję przeciwpożarową. Takie drzwi wyróżniają się specjalnymi parametrami stali, która zapobiega przenikaniu przez nią ognia i nie dopuszcza do tego, by płomienie przedarły się do wnętrz pomieszczenia. Drzwi pożarowe np. takie jak te oferowane na https://horsklep.pl/c/310/przeciwpozarowe-stalowe-ei60-drzwi.html stosuje się najczęściej w garażach, tak, żeby chronić ich cenną zawartość przed ogniem. Osoby ceniące sobie bezpieczeństwo mogą jednakże ten typ wstawić również jako wejściowy do domu lub nawet w postaci drzwi wewnętrznych między poszczególnymi pokojami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*