Jak działają domofony założone w sieci lokalnej i czym jest VoIP?

Jak działają domofony założone w sieci lokalnej i czym jest VoIP?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domofony IP to system komunikacji wewnętrznej, który pozwala szybko i łatwo skontaktować się ze wszystkimi w domu lub biurze. Możesz używać interkomu do wygłaszania ogłoszeń, zadawania pytań lub dzielenia się informacjami z osobami w Twoim domu, lub firmie. 

Sieć LAN inaczej sieć lokalna – jaki jej w tym udział?

Sieć lokalna wykorzystuje połączenie przewodowe, aby połączyć wszystkie urządzenia razem. Na przykład, można użyć kabli Ethernet, aby podłączyć każde urządzenie do routera np. wspomniane domofony IP. Ten typ systemu działa dobrze, jeśli chcesz rozszerzyć swój system w późniejszym czasie.

Czym jest VoIP?

VoIP oznacza voice over internet protocol, co oznacza, że wykorzystuje pakiety danych zamiast tradycyjnych linii telefonicznych do komunikacji z innymi urządzeniami w sieci. To sprawia, że VoIP jest znacznie bardziej elastyczny niż tradycyjne domofony IP, ponieważ nie wymaga żadnego dodatkowego okablowania lub sprzętu poza tym, co już jest na miejscu w sieci domowej lub firmowej.

Jak to się rozwija?

Obecnie większość telefonów VoIP oferuje znacznie więcej niż tylko wykonywanie połączeń.

Istnieją dwa główne rodzaje VoIP:

PSTN (lub Plain Old Telephone Service) – Ten typ VoIP wykorzystuje istniejące połączenie szerokopasmowe do wykonywania i odbierania połączeń przez internet. To jak zwykły telefon stacjonarny, ale bez kabli!

Broadband Phone Service – Ten typ VoIP wykorzystuje dedykowaną linię od Twojego dostawcy do wykonywania i odbierania połączeń przez internet. Jest to podobne do PSTN w tym, że nie wymaga żadnych przewodów, ale różni się tym, że nie używa tradycyjnego numeru telefonu stacjonarnego i może być używany z każdym urządzeniem, które ma połączenie z Internetem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*