Jak opanować podstawy szycia na maszynie?

Jak opanować podstawy szycia na maszynie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umiejętność szycia na maszynie jest niezwykle przydatna w codziennym życiu. Dzięki niej można samodzielnie przerabiać lub reperować uszkodzone ubrania, a także tworzyć je od podstaw. Mimo, iż początkowo szycie na maszynie może wydawać się trudne i skomplikowane po opanowaniu kilku podstawowych elementów można swobodnie się nią posługiwać.

Szycie na maszynie krok po kroku

Podstawą nauki szycie na maszynie jest przede wszystkim cierpliwość i wytrwałość. Kurs szycia dla początkujących uczy od podstaw obsługi maszyny, dlatego mogą zapisać się na niego nawet osoby, które nigdy nie miały wcześniej styczności z tym urządzeniem. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu można skorzystać z możliwości jej wypożyczenia, które oferuje wiele ośrodków przeprowadzających szkolenia. Jeśli jednak zdecyduje się na jej zakup na własność będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kursie on-line oraz ćwiczeniu zdobytych umiejętności w dowolnej chwili.

Do stawiania pierwszych krok w używaniu maszyny do szycia warto wybrać łatwy w obróbce materiał, jakim jest np. bawełna. Najlepiej nawlec na igłę nitkę w kontrastowym kolorze, dzięki czemu będziemy dobrze widzieć, w jaki sposób układa się ścieg. Pierwsze ćwiczenia powinny ograniczyć się do zapoznania się z obsługą maszyny i sprawdzeniem jej funkcji. Najlepsze do tego będą proste i nieskomplikowane ściegi. Do prostego prowadzenia materiału przydają się linie pomocnicze, które znajdują się na stopce maszyny. Warto także podczas pierwszych godzin nauki trzymać materiał oburącz, aby łatwiej się go prowadziło. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*