Czy części do wózków widłowych są drogie?

Czy części do wózków widłowych są drogie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe są jednymi z najpowszechniejszych maszyn w usługach przemysłowych, budowniczych i transportowych. Ich częsta i regularna eksploatacja – nawet przy rutynowym przeprowadzaniu kontroli i przeglądów – wymagać będzie stałej wymiany poszczególnych części. Jest to zjawisko normalne, gdyż wiele z nich ma określoną żywotność, na którą wpływa okres pracy sprzętu. Jednakże, czy same części do wózków widłowych są faktycznie tak drogie?

Średnia wysokość cen za części do wózków widłowych

Wbrew pozorom koszty związane z zakupem nowych części do wózków widłowych wcale nie będą należeć do cen wysokich. Dużo bardziej obciążające nasz budżet byłyby rozległe uszkodzenia czy awarie, które pojawiłyby się niezwłocznie w momencie, gdy zaczęlibyśmy na danych elementach oszczędzać.

Na stronach internetowych znajdziemy wiele sklepów czy hurtowni zajmujących się sprzedażą części wymiennych do maszyn. W ich asortymencie znajdziemy, między innymi: chłodnice do wózków widłowych, akcesoria (w postaci foteli operatorskich, pasów bezpieczeństwa czy alarmowego koguta), opony, widły czy materiały eksploatacyjne (różne filtry i oleje).

Jednym z częściej psujących się elementów w wózkach widłowych jest czujnik temperatury – jest to elektroniczny fragment, który może zostać zablokowany przez niespodziewane zwarcia. Wpisując w wyszukiwarkę frazę “czujnik temperatury cena”, wyskoczy nam wiele części zamiennych pasujących do tego hasła.

Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie korzystać z ofert proponujących już używane wersje lub tańsze podróbki. Skończyć się to może źle i dla nas samych, i dla stanu wózka widłowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*