Spośród jakiej gamy zapachów wybrać odpowiedni perfum dla faceta?

Spośród jakiej gamy zapachów wybrać odpowiedni perfum dla faceta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Perfumy są chętnie wybierane na prezent, co dotyczy nie tylko podarunków dla kobiet, ale też dla mężczyzn. Dobra wiadomość dla pań chcących kupić taki podarunek swojemu mężczyźnie jest zaś taka, że panowie zwykle są pod tym względem znacznie mniej wymagający niż kobiety. Oznacza to, że wybór perfum męskich nie powinien nikomu nastręczyć większych trudności, tym bardziej że męskie zapachy, jako że wykonywane z raczej ograniczonej puli nut, są często dość do siebie podobne.

Na jakie nuty postawić?

Perfumy dla mężczyzn zazwyczaj są świeże i typowo męskie, choć oczywiście znaleźć można też propozycje unisex czy nieco się do nich zbliżające, tj. zawierające lżejsze nuty, a nawet takie, które zwykle kojarzone są z kobietami, na przykład owocowe. Po takie perfumy chętnie sięgają panowie metroseksualni, ale też mężczyźni i chłopcy, którzy nie boją się używać nieszablonowych rozwiązań i chcą podkreślać swój indywidualizm.

W innych przypadkach bezpieczniej będzie postawić na klasykę. Można pomyśleć na przykład o perfumach i wodach toaletowych znajdujących się w sklepie eKobieca.pl. Warto przy tym pamiętać o tej samej zasadzie, jaka ma odniesienie do kobiet – na zimowe miesiące wybiera się zapachy cięższe i wody perfumowane, a na wiosnę i lato – wody toaletowe o lżejszych nutach. Na zimę zwykle więc będą to wonie szyprowe i leśne, z akordami mchu i drzewa sandałowego, a na lato – ożywcze cytrusy, zapachy wodne i ozonowe. Taki wybór z pewnością trafi w gust każdego mężczyzny i sprawi, że będzie z przyjemnością używał podarowanych mu perfum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*