Jakich past używać do wybielania zębów?

Jakich past używać do wybielania zębów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zainteresowanie produktami do wybielania zębów ciągle rośnie, producenci prześcigają się w coraz to nowszych i rzekomo lepszych rozwiązaniach. Przeróżne pasty, proszki, żele i płukanki kuszą obietnicami skuteczności, niestety, równie często straszą jednocześnie ceną. Pomimo tego, marzenie o idealnie białym uśmiechu sprawia, że cieszą się one ogromną popularnością. Jak zatem wybrać produkt, z którego będziemy zadowoleni? Przychodzimy z pomocą. 

Działanie ścierne – bezpieczny wybór

Obecnie na rynku mamy do czynienia głównie z trzema rodzajami past: o działaniu ściernym, wybielające enzymatycznie i te z nadtlenkami. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Pasty ścierne bardzo skutecznie usuwają przebarwienia z powierzchni szkliwa, działają najszybciej, a jednocześnie są bardzo bezpieczne dla naszych zębów. Ich używanie polega na dogłębnym usuwaniu zalegającej płytki nazębnej i wszystkich przebarwień.

Większość produktów tego typu zawiera przeróżne składniki polerujące. Pasty oparte na na organicznym węglu aktywnym sprawiają, że proces wybielania jest w pełni bezpieczny dla szkliwa. Pasty i proszki z tej kategorii, szczególnie te bogate w naturalne składniki, są świetnym i bezpiecznym wyborem dla osób, które nie próbowały jeszcze wybielania zębów. Sprawdzą się także w walce z osadami z kawy czy tytoniu. Są one dostępne na https://www.elixio.pl/products/wegiel-aktywny-do-wybielania-zebow.

Dokładniejsze wybielanie

Pasty enzymatyczne posiadają w składzie enzymy roślinne, które rozpuszczają błonę białkową oraz przebarwienia. Podobnie do tych z pierwszej kategorii, działają wyłącznie na powierzchni zębów, proces jest znacznie wolniejszy ale nieco dokładniejszy. Ze względu na brak mechanicznego ścierania są bezpieczniejsze dla dziąseł. Polecane szczególnie dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości.

Ostatnia kategoria, czyli pasty wybielające z nadtlenkami działają dogłębnie. Oprócz usuwania przebarwień zmieniają one także kolor zębów, a efekty ich używania są w niektórych przypadkach porównywalne z profesjonalnymi zabiegami wybielania. Ze względu na silne działanie nie powinno stosować się ich przez dłuższy okres. Przed rozpoczęciem takiej kuracji zalecana jest także wcześniejsza konsultacja ze stomatologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*