Jakich past używać do wybielania zębów?

Zainteresowanie produktami do wybielania zębów ciągle rośnie, producenci prześcigają się w coraz to nowszych i rzekomo lepszych rozwiązaniach. Przeróżne pasty, proszki, żele i płukanki kuszą obietnicami skuteczności, niestety, równie często straszą jednocześnie ceną. Pomimo tego, marzenie o idealnie białym uśmiechu sprawia, że cieszą się one ogromną popularnością. Jak zatem wybrać produkt, z którego będziemy zadowoleni? Przychodzimy z pomocą. 

Działanie ścierne – bezpieczny wybór

Obecnie na rynku mamy do czynienia głównie z trzema rodzajami past: o działaniu ściernym, wybielające enzymatycznie i te z nadtlenkami. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Pasty ścierne bardzo skutecznie usuwają przebarwienia z powierzchni szkliwa, działają najszybciej, a jednocześnie są bardzo bezpieczne dla naszych zębów. Ich używanie polega na dogłębnym usuwaniu zalegającej płytki nazębnej i wszystkich przebarwień.

Większość produktów tego typu zawiera przeróżne składniki polerujące. Pasty oparte na na organicznym węglu aktywnym sprawiają, że proces wybielania jest w pełni bezpieczny dla szkliwa. Pasty i proszki z tej kategorii, szczególnie te bogate w naturalne składniki, są świetnym i bezpiecznym wyborem dla osób, które nie próbowały jeszcze wybielania zębów. Sprawdzą się także w walce z osadami z kawy czy tytoniu. Są one dostępne na https://www.elixio.pl/products/wegiel-aktywny-do-wybielania-zebow.

Dokładniejsze wybielanie

Pasty enzymatyczne posiadają w składzie enzymy roślinne, które rozpuszczają błonę białkową oraz przebarwienia. Podobnie do tych z pierwszej kategorii, działają wyłącznie na powierzchni zębów, proces jest znacznie wolniejszy ale nieco dokładniejszy. Ze względu na brak mechanicznego ścierania są bezpieczniejsze dla dziąseł. Polecane szczególnie dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości.

Ostatnia kategoria, czyli pasty wybielające z nadtlenkami działają dogłębnie. Oprócz usuwania przebarwień zmieniają one także kolor zębów, a efekty ich używania są w niektórych przypadkach porównywalne z profesjonalnymi zabiegami wybielania. Ze względu na silne działanie nie powinno stosować się ich przez dłuższy okres. Przed rozpoczęciem takiej kuracji zalecana jest także wcześniejsza konsultacja ze stomatologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × 5 =