Jak czyścić meble ze skóry?

Jak czyścić meble ze skóry?

Negative Space/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble obite naturalną skórą są uznawane za najbardziej luksusowe, szlachetne i eleganckie. Charakteryzują się nie tylko stylowym designem, ale również wysoką trwałością, co czyni je konstrukcjami na lata. Wiele ponadczasowych modeli znajdziemy w ofercie profesjonalnego sklepu internetowego takie jak https://bostonsofa.pl/. Dodajmy, że tego rodzaju produkty wymagają regularnego czyszczenia i mycia, gdyż w znacznym stopniu przedłuża to ich żywotność. 

Podstawowa zasada to unikanie agresywnych środków chemicznych

Meble takie jak kanapa, fotel czy narożnik skórzany są zazwyczaj wykonane z gładkiej skóry jednobarwnej, farbowanej powierzchniowo. Często posiada ona błyszczące wykończenie, choć w sklepach nie brakuje też wersji z wykończeniem matowym. Takie konstrukcje muszą być przede wszystkim systematycznie odkurzane – najlepiej raz w tygodniu w trakcie weekendowych porządków. Jeśli chodzi o mycie, to zaleca się używanie mieszaniny składającej się z wody oraz zwykłego mydła. W takim roztworze należy zanurzyć miękką ściereczkę i bardzo dokładnie ją wycisnąć, a następnie przetrzeć delikatnie powierzchnię danego mebla.

Co jakiś czas warto też usunąć większe zabrudzenia osadzone w zakamarkach, posługując się w tym celu szczoteczką do zębów, ewentualnie specjalną gąbką. Pod żadnym pozorem nie wolno natomiast korzystać z preparatów na bazie alkoholu, wosku, a także nafty, ponieważ negatywnie wpływają na stan skóry (powodują jej powolne pękanie i sztywnienie). Decydując się na środek ze sklepu, wybierajmy produkty dedykowane wyrobom skórzanym, czyli bogate w substancje konserwujące, regenerujące i zmiękczające. Po ich zastosowaniu zawsze nanieśmy na wyczyszczoną konstrukcję krem ochronny, który dodatkowo zabezpieczy skórę i sprawi, że stanie się jeszcze bardziej przyjemna w dotyku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*