Wyposażenie do domowej apteczki

Wyposażenie do domowej apteczki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Apteczka pierwszej pomocy to element, który powinien się koniecznie znaleźć w każdym domu. Stanowi bowiem gwarancję bezpieczeństwa w momencie zaistnienia jakiegoś wypadku – m.in. poważnego skaleczenia czy oparzenia ciała. Pamiętajmy o tym, że brak odpowiedniej pielęgnacji rany może skutkować znacznie utrudnionym gojeniem się, a w skrajnym przypadku nawet infekcją zagrażającą życiu. Apteczkę wraz z całym niezbędnym wyposażeniem bez problemu kupimy w stacjonarnej bądź internetowej hurtowni medycznej.

Środki opatrunkowe to absolutna podstawa

Domowa apteczka nie podlega żadnym konkretnym regulacjom czy normom odnośnie tego, co powinna zawierać. Należy się zatem kierować zdrowym rozsądkiem, przewidując, jakie rozwiązania mogą okazać się najbardziej potrzebne. W pierwszej kolejności zaleca się wyposażenie apteczki w typowe materiały opatrunkowe, w tym zwłaszcza gazę jałową, zestaw bandaży, kompres, plastry, wodę utlenioną w małej buteleczce, żel łagodzący na oparzenia oraz spirytus salicylowy.

Drugą kategorię wymaganych elementów stanowią rozmaite preparaty farmakologiczne. Mowa tutaj o lekach przeciwbólowych, przeciwbiegunkowych, przeciwwymiotnych i przeciwzapalnych, soli fizjologicznej przeznaczonej do przemywania oczu, maści antyalergicznej oraz środkach na przeziębienie (krople do nosa, syrop wykrztuśny, tabletki do ssania itp.). Z pewnością przyda się również termometr do precyzyjnego pomiaru temperatury ciała, profesjonalny ciśnieniomierz i nożyczki. Dodajmy, że apteczka musi być zawsze przechowywana w dostatecznie suchym i zaciemnionym miejscu – najlepiej w szafce zlokalizowanej w sypialni bądź salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*