Farba epoksydowa – czy to jest to sposób na zabezpieczenie powierzchni przemysłowych?

Farba epoksydowa – czy to jest to sposób na zabezpieczenie powierzchni przemysłowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powierzchnie metali mają dużą tendencję do korodowania. Niezależnie czy jest to stal, żeliwo, miedź czy nawet aluminium. W odpowiednio niekorzystnych warunkach korozja pojawi się zawsze i będzie osłabiać konstrukcje wykonane z metali. Wynika to w dużej mierze z procesu ich produkcji, który jest niesamowicie energochłonny i zaburza równowagę między metalami a środowiskiem. Proces korozji to właśnie powolny ale konsekwentny powrót do tej równowagi. Sprawdzamy w jaki sposób zabezpieczyć powierzchnie metalowe i czy nadaje się do tego farba epoksydowa.

Izolacja od otoczenia

Przede wszystkim by ograniczyć korozję, trzeba odizolować powierzchnię metalu od otoczenia. Mowa tu przede wszystkim o odseparowaniu od wody i wilgoci, ponieważ te najbardziej przyczyniają się do postępowania korozji. Farba epoksydowa tworzy barierę, przez którą żadne z powyższych nie może się przedostać. Jeżeli tylko nigdzie nie dojdzie do uszkodzenia pomalowanej powierzchni, to taki fragment konstrukcji może przetrwać długie lata.

Właściwości antykorozyjne

Epoksyd to związek chemiczny, który nie tylko doskonale pokrywa metalowe powierzchnie, ale też ma silne właściwości zapobiegania korozji i spowalniania jej. Nie jest więc niczym dziwnym, że farby tego typu stosuje się na rozmaitych powierzchniach wykorzystywanych w przemyśle. Są to na przykład konstrukcje hal produkcyjnych i magazynowych, które muszą być bardzo solidne. Zapobieganie korozji jest niezmiernie ważne, inaczej osłabiona konstrukcja mogłaby się łatwo zawalić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*