Jak zadbać o włosy w trakcie zimy?

Jak zadbać o włosy w trakcie zimy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą możemy zauważyć problemy z włosami, które wcześniej się nie pojawiały. Dotychczas zdyscyplinowane, nagle zaczynają się przetłuszczać, elektryzować, pojawia się łupież lub też tracą swą objętość? Podpowiadamy, co zrobić aby zadbać o włosy zimą i wyeliminować te uciążliwe problemy.

Pielęgnacja w okresie zimowym

Włosy mogą się bardziej przetłuszczać, ponieważ skóra pod czapką znacznie bardziej się przegrzewa, co prowadzi do zwiększonej pracy gruczołów łojowych. Warto więc wybierać nakrycia głowy z takich włókien, w których skóra będzie mogła oddychać. Włosy z tendencją do przetłuszczania się powinniśmy myć wedle potrzeb – jeśli trzeba, nawet codziennie, używając odpowiednio dobranego szamponu. Balsamy, odżywki i maski powinny być o lekkiej konsystencji; starajmy się zawsze wybierać takie kosmetyki, które wymagają spłukania. Po umyciu włosów dobrze jest polać głowę chłodniejszą wodą, przez co włosy mogą dłużej wyglądać na świeże. Dodatkowo zabieg taki zamyka łuski włosa, przez co są mniej podatne za elektryzowanie.

Nasze kosmyki mogą nie wyglądać zbyt efektownie, gdy są przesuszone nadmierną stylizacją. Może to być skutek zbyt częstego używania prostownicy lub też kosmetyków do układania poszczególnych pasm. Warto też pamiętać, że zimową porą nie potrzebujemy specyfików takich jak pianki i lakiery. W przypadku nadmiernego przesuszenia włosów warto wybrać profesjonalny zabieg pielęgnacyjny lub regeneracyjny. Znaleźć je można w ofercie wielu salonów fryzjerskich, m.in. https://www.furorapracowniafryzur.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*