Czym jest bruksizm i w jaki sposób leczy się tą wadę?

Czym jest bruksizm i w jaki sposób leczy się tą wadę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nocą odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień. Jednak po przebudzeniu wcale nie czujesz się wypoczęty, a wręcz przeciwnie. Boli Cię głowa i kark, a Twój partner twierdzi, że przez sen zgrzytasz zębami. Lekarz internista kieruje Cię do dentysty. Tam okazuje się, że masz bruksizm. Co to takiego? Przeczytaj poniżej.
Bruksizm jest to intensywna praca żuchwy spowodowana nadmiarem emocji. Emocje sprawiają, że mamy cały czas napięte mięśnie i w związku z tym zaczynają one źle funkcjonować. Trzeba również zaznaczyć, że bruksizm może być spowodowany wadą zgryzu.

Jak leczy się bruksizm?

Bruksizm jest schorzeniem, które nieleczone może doprowadzić do wypadania zębów lub w najgorszym przypadku do zakażenia całego organizmu, a więc wystąpieniem sepsy. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. Pierwszą sugestią jest zrelaksowanie się przed snem. Ziołowa herbata Cię uspokoi i pozwoli szybko zasnąć. Leki uspokajające również mogą pomóc, ale z nimi trzeba uważać, gdyż dość szybko można się od nich uzależnić. Drugą propozycją jest szyna relaksacyjna NTI. Jest to przezroczysta nakładka, którą umieszcza się na górnych zębach. Ma chronić dolny przed ścieraniem. Taka szyna powinna być wykonana specjalnie dla pacjenta przez protetyka lub stomatologa protetyka.

Kolejną propozycją walki z bruksizmem jest wizyta u dentysty w celu pozbycia się wady zgryzu. Jeżeli nie masz zaufania do lokalnego dentysty, to popytaj znajomych, gdzie przyjmuje godny zaufania stomatolog Konin to na tyle duże miasto, że problemów ze znalezieniem odpowiedniego gabinetu raczej nie będzie. Bruksizm jest schorzeniem, które może skutecznie utrudniać, dlatego nie lekceważ go i podejmij leczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*