Zmywacz do paznokci – jaki ma skład?

Zmywacz do paznokci – jaki ma skład?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmywacz do paznokci to skład chemiczny, który usuwa lakier z paznokci. Składa się on zazwyczaj z acetonu i octanu etylu, które znajdują się w artykułach gospodarstwa domowego, takich jak rozcieńczalnik do farb i zmywacz do paznokci.

Producenci kosmetyków sprzedają zmywacz do paznokci w sklepach i w Internecie w różnych rozmiarach i pojemnikach. Niektóre marki są w małych butelkach, podczas gdy inne są w dużych butelkach, które można wykorzystać do uzupełnienia mniejszych butelek z produktem. 

Zmywacz do paznokci działa poprzez rozpuszczanie lakieru na paznokciach i sprawia, że jest on łatwy do usunięcia. Choć nie jest to substancja toksyczna, może być drażniąca, jeśli dostaniesz ją na skórę lub wdychasz jej opary.

Aceton

Aceton jest rozpuszczalnikiem stosowanym w wielu produktach gospodarstwa domowego, w tym w rozcieńczalnikach do farb, zmywaczach do paznokci i lakierach do paznokci. Jest to również częsty składnik innych przedmiotów, takich jak kleje i lakiery. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) klasyfikuje aceton jako zagrożenie inhalacyjne, ponieważ może on podrażniać płuca, gdy jest wdychany w dużych ilościach przez dłuższy czas.

Octan etylu

Octan etylu to kolejny popularny rozpuszczalnik, który jest stosowany w lakierach do paznokci, perfumach i innych produktach kosmetycznych. Podobnie jak aceton, CDC klasyfikuje octan etylu jako substancję niebezpieczną dla dróg oddechowych, ponieważ może on podrażniać płuca przy długotrwałym wdychaniu dużych ilości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*