Modne narożniki i kanapy

Modne narożniki i kanapy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejsze wnętrza to przede wszystkim nowoczesność zamknięta w minimalistycznych formach, przeplatana tradycyjnymi akcentami. Ceniona stała się czysta biel, szarości, kolorystyka bliska naturze lub wręcz przeciwnie – skrajnie modernistyczna, a także wyraziste kolorystyczne dodatki. Kluczem do przyjemnej dla oka i duszy aranżacji jest w tym wszystkim umiar.

Obecne trendy wnętrzarskie odcisnęły piętno także na meblach, które nie mają być jedynie funkcjonalne, ale powinny także wprowadzać do pomieszczenia ten wyjątkowy, wymarzony przez nas nastrój. Czy zatem mają być przytulne? Niekoniecznie. Mają być wyraziste. I to jest odpowiedź na pytanie o modne narożniki i kanapy.

Trudno wskazać jeden styl tych mebli, który podbija obecnie serca. Wszystko bowiem zależy od wnętrza, w którym mają się docelowo znaleźć. Proste, geometryczne formy wpasują się idealnie do wnętrz industrialnych czy w stylu loft. Tam też najbardziej odpowiednie będą zimne szarości, biele, ale też skrajnie wyraziste kolory, takie jak turkus, fuksja, szkarłat czy smolista czerń. Minimalistyczny i modernistyczny styl zawierać powinien się także w materiale i wzornictwie. Zimna skóra bądź jednokolorowa tkanina o surowej fakturze, a do tego nowoczesne rozwiązania w postaci drewnianych bądź metalowych wykończeń wysuniętych na pierwszy plan to recepta na niezwykle modny mebel. Z kolei we wnętrzu w stylu vintage bądź tradycyjnym najlepsze wrażenie zrobią narożniki i kanapy przywodzące na myśl stare babcine meble lub te z zabytkowych, zapomnianych dworków. Tutaj mile widziane są efektowne zdobienia, rzeźbienia, zgrzebne materiały lub zamsz, stonowana kolorystyka i miękkie linie. Takie kanapy aż zapraszają do tego, by zatopić w nich nie tylko strudzone ciało, ale i myśli.

Bogaty wybór narożników i kanap znajdziesz na przykład na stronie: http://sofart.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*