Zalety korzystania z waporyzatora

Zalety korzystania z waporyzatora
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna medycyna sięga coraz chętniej po dobrodziejstwa natury. Wykorzystanie zielarstwa w leczeniu dolegliwości lub wzmacnianiu organizmu jest coraz bardziej powszechne. Tu wiodącą rolę mają konopie siewne, czyli marihuana lecznicza. Ich składnik główny – kannabidiol jest substancją wspierającą walkę z chorobami układowymi, czy nowotworami.

Wydawać by się mogło, że zdrowie z ziół można w każdy możliwy sposób dostarczać do organizmu, lecz są formy zdrowsze i mniej zdrowe. Wśród różnorodnych form dostarczania kannabidoidów do organizmu wyróżnić można waporyzację. Proces polega na przyjmowaniu głównego składnika poprzez podgrzanie suszu i wprowadzenie go do organizmu w postaci pary. Korzyści płynące ze stosowania waporyzacji jest zdecydowanie więcej niż przy paleniu suszu.

Dym, para i wydajność 

Dym, nieistotne, jakiego pochodzenia jest szkodliwy dla dróg oddechowych. Powoduje kaszel, podrażnienia i zapychanie kanalików oskrzelowych. W odparowanych ziołach, zawartość substancji aktywnych dostarczanych do organizmu wynosi nawet 95%. Dym natomiast zawiera w większości niekorzystne składniki wyodrębnione podczas procesu spalania i do organizmu wnika zaledwie kilkanaście procent pożądanych mikroelementów. Stosując waporyzator przyjmowana jest podgrzana para nasycona aktywnymi substancjami, tym samym na długo można zachować czyste i zdrowe narządy.

Kolejnym atutem jest wydajność. Aktywne substancje w przypadku palenia częściowo ulegają zniszczeniu, jednakże waporyzacja pozwala na pełne wykorzystanie składników ziół. Tym samym mniejsze ilości suszu przełożą się na większą jakość dostarczanych do organizmu składników. Można zużyć przy tej metodzie nawet do 30% mniej suszu, niż przy paleniu i osiągnąć podobne a nawet lepsze efekty. Nastąpi szybsza amortyzacja zakupu takiego urządzenia.

Dyskrecja gwarantowana

Podczas spalania wydziela się intensywnie pachnący dym, który jest ciężki oraz gęsty i długo wisi w powietrzu. Para pochodząca z waporyzacji ulega rozproszeniu w kilka chwil, a jej nikły, nawet przyjemny zapach wyczuwalny jest tylko w najbliższej okolicy inhalującego. Para nie wnika, jak dym, w ubrania i resztę otoczenia, a niewielkie urządzenia są niezwykle dyskretne. Tym samym nie możliwości przeszkadzania nikomu, więc spokojnie można korzystać z waporyzatora przenośnego i używać go w większości odwiedzanych miejsc.

Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu waporyzatorów nastawione są na możliwie najłatwiejszą aplikację suszu i najefektywniejsze jego wykorzystanie. Takie urządzenia jak Mighty, Firefly2 pozwalają na umieszczenie suszu w kapsułkach, jak również jego równomierne podgrzewanie. Perfekcyjnie oddają wszystkie zalety procesu waporyzacji.

Korzyści wypływające z takiego rodzaju korzystania z dobrodziejstw zielarstwa jest o wiele więcej. Ważne jest, by dobrze wybrać urządzenie i dopasować do siebie indywidualnie. Pomimo, że koszt zakupu nie jest mały, to jednak zwraca się szybko. Efektów zdrowotnych przyjmowania ziół nie trzeba reklamować, natomiast waporyzator może spokojnie te efekty zapewnić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*