Wyróżniki stylu industrialnego

Wyróżniki stylu industrialnego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób sięga po nieszablonowe rozwiązania aranżacyjne. Co ważne – oryginalny styl wnętrza może również świetnie współgrać z wysoką funkcjonalnością. Najważniejsze, aby poszczególne elementy wyposażenia zagwarantowały wszystkim domownikom odpowiedni komfort, a jednocześnie były przyjemne dla oka. Podczas aranżacyjnych przedsięwzięć warto wziąć pod uwagę styl loftowy, który stwarza sporo możliwości do wykreowania niebanalnych wnętrz.

Wyjątkowe meble w pomieszczeniach loftowych

W industrialnych pomieszczeniach materiały i formy nawiązują do klimatu dużych fabryk i przemysłu. Wcale to jednak nie oznacza, że takie pomieszczenia nie mogą być przytulne. Wystarczy umiejętnie dobrać wszystkie elementy wyposażenia, aby uzyskać niebanalny i nastrojowy efekt. Aranżacje loftowe są zwykle przestronne, co gwarantuje poczucie swobody i wysokiego komfortu.

Wśród akcentów typowych dla stylu industrialnego można wymienić projekty z zastosowaniem betonu, cegły oraz szkła. Takie materiały często stosowane są do wykończenia ścian, co od razu definiuje charakter urządzanego pomieszczenia. Uwagę przyciąga również wyposażenie – efektowne i praktyczne meble wykonywane są zwykle z litego drewna, zestawionego z elementami metalu. Charakterystyczne dla takich wnętrz są stoły industrialne – z pięknie wykończonym blatem i niejednokrotnie bardzo fantazyjną podstawą metalową. W aranżacjach loftowych wykorzystywane są także duże regały o kreatywnej formie oraz designerskie komody na metalowych nóżkach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*