Jak dbać o rzęsy?

Jak dbać o rzęsy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiece spojrzenie potrafi zniewolić każdego mężczyznę. Dlatego właśnie wiele z nas wykonując makijaż, stara się podkreślić oko. Aby uzyskać oszałamiający efekt, stosujemy zalotki do rzęs, by maksymalnie je podkręcić, a także wydłużające i pogrubiające tusze. Dzięki tym zabiegom uzyskujemy efekt wow. Często na górne powieki nakładamy cienie, kredką rysujemy także kreski, by uzyskać efekt kociego oka. Regulujemy i podkreślamy brwi. Wiele z nas zastanawia się, jak zadbać o rzęsy i okolice oczu.

Pielęgnacja rzęs

Pamiętajmy, że oprócz zrobienia makijażu oka, równie ważne jest pozbycie się kosmetyków z rzęs. Dzięki dokładnemu demakijażowi z użyciem odpowiednich środków takich jak płyn micelarny lub mleczko do demakijażu pozwalamy naszym rzęsom odpocząć i się zregenerować. Nawet najlepszej jakości tusze obciążają rzęsy i uniemożliwiają im swobodny dostęp powietrza dlatego zawsze, gdy zostajemy w domu, dajmy rzęsom odetchnąć. Wolne od tuszu rzęsy możemy potraktować odżywką o naturalnym składzie. Kosmetyk wzmocni nasze rzęsy, pobudzi je do wzrostu i pomoże im się zregenerować. Przed nałożeniem tuszu warto stosować bazę, która odżywia i chroni rzęsy. Stosujmy ją każdego wieczoru. https://noblelashes.pl/brwic677151

Sztuczne kępki a troska o rzęsy

Jeśli natomiast przedłużamy rzęsy, powinnyśmy wyposażyć się w naturalnie wyglądające kępki, odpowiedni klej, ważna jest także pęseta, za pomocą której przyczepimy sztuczne rzęsy. Pamiętajmy jednak, by ograniczyć czas noszenia kępek, które tak jak tusze obciążają nasze naturalne rzęsy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*