Tabliczki do oznaczania sprzętów – czym się charakteryzują?

Tabliczki do oznaczania sprzętów – czym się charakteryzują?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tabliczki są głównym elementem urządzenia znakującego. Przeznaczone są do realizacji wszelkiego rodzaju oznaczeń na produktach. Rodzaj tabliczki oraz jej parametry zależą od wymagań jakościowych, a także od rodzaju i wielkości produktu. Istnieje wiele rodzajów tabliczek.

Ogólnie można je podzielić na dwa rodzaje: tabliczki do znakowania jedną linią oraz tabliczki do znakowania kilkoma liniami. Precyzyjnie wykonane tabliczki dają najlepsze efekty. Dzięki nim można znakować towary z wysoką jakością i bez błędów.

Jak wyglądają takie tabliczki?

Płytki są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, ale niektóre modele są również wykonane z aluminium lub ceramiki. Materiał jest wybierany w zależności od wymagań aplikacji i rodzaju materiału, który ma być oznaczony. Na przykład, jeśli konieczne jest znakowanie szkła, wówczas można użyć specjalnych płytek wykonanych z ceramiki.

Tabliczki wyposażone są w różne rodzaje głowic znakujących. Rodzaj głowicy zależy od rodzaju znakowania, które musi być zastosowane. Istnieją dwa rodzaje: termiczna i mechaniczna. Za pomocą głowicy termicznej można wykonać takie operacje jak wypalanie, tłoczenie czy branding; za pomocą głowicy mechanicznej – wygrawerować lub wytłoczyć produkty.

Gdzie je mogę dostać?

Płyty ceramiczne można kupić w specjalistycznych sklepach. Są też sklepy internetowe, które sprzedają tego typu sprzęt, ale wygodniej jest kupić go w sklepie stacjonarnym. Jednym z takich sklepów jest https://www.partex.pl/oznaczniki/tabliczki/cid,5ae1697b2258a925141d7f4d.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*