Stacja Kontroli Pojazdów – w jakim celu tam się udać?

Stacja Kontroli Pojazdów – w jakim celu tam się udać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stacje Kontroli Pojazdów to miejsca, w których pojazdy są kontrolowane pod kątem przydatności do ruchu drogowego i zgodności z obowiązkowymi normami wyposażenia. Jest to agencja państwowa upoważniona do przeprowadzania kontroli pojazdów.

W jakim celu trzeba się udać do SKP?

Przegląd jest konieczny dla wszystkich pojazdów, które poruszają się po drogach publicznych. Przegląd można wykonać w SKP (którą znajdziesz na stronie http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html) lub u prywatnego mechanika. Jeśli chcesz zarejestrować pojazd, a nie przeszedł on przeglądu, nie zostanie mu wydana naklejka rejestracyjna.

Przegląd jest procedurą obowiązkową dla wszystkich pojazdów starszych niż trzy lata. Celem przeglądu jest zapobieganie wypadkom drogowym i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Podczas przeglądu mechanicy sprawdzają, czy występują usterki w wyposażeniu technicznym pojazdu, przede wszystkim w hamulcach i oponach.

Na czym polega kontrola pojazdów?

Kontrola pojazdów polega na sprawdzeniu sprawności mechanicznej pojazdu, takiej jak sprawność hamulców, głębokość bieżnika opon itp. Obejmuje również sprawdzenie elementów bezpieczeństwa, takich jak pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne itp.

Kontrola pojazdów jest obowiązkowa w wielu krajach w celu zapewnienia bezpiecznego poruszania się po drogach. W niektórych stanach Indii wszystkie pojazdy muszą obowiązkowo przechodzić coroczną kontrolę. Certyfikat sprawności uzyskany z autoryzowanej stacji kontroli będzie wymagany przed zarejestrowaniem numeru rejestracyjnego pojazdu w RTO.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*