Wyroby hutnicze stosowane do realizacji konstrukcji stalowych

Wyroby hutnicze stosowane do realizacji konstrukcji stalowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W budownictwie oraz przemyśle często wznoszone są konstrukcje stalowe. Ich zaletami są trwałość, a także stosunkowo szybka i trwała budowa. Jest tak głównie dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju wyrobów hutniczych przeznaczonych do konkretnego zastosowania. Dzięki nim możliwe jest tworzenie architektury, która będzie dobrze spełniała swoje zadania. Sprzedażą i produkcją takich elementów zajmuje się chociażby https://www.felmax.com.pl, ale takich firm na rynku jest dużo więcej. Co można u nich zamówić?

Elementy do konstrukcji stalowych – jakie są dostępne na rynku i z czego się korzysta?

Jednymi z najważniejszych wyrobów hutniczych są pręty zbrojeniowe, ponieważ wzmacniają one beton, który jest podstawą wielu konstrukcji. Mogą one mieć bardzo różny przekrój i średnicę, a poza tym ich wytwarzanie może być przeprowadzone odmiennymi metodami. Wraz z nimi wykorzystywane są często druty do wiązania. W dalszej kolejności warto wymienić blachę. Występuje ona w rozmaitych formatach i grubości, po to by możliwe było jej dostosowanie do konkretnych potrzeb. Z jej pomocą tworzone są na przykład zadaszenia dla architektury metalowej, ale też tradycyjnej, czyli murowanej.

Oprócz nich są jeszcze rury oraz profile stalowe. Rury podobnie jak pręty mogą mieć różną średnicę, a w dodatku wyrabiane są jako bezszwowe lub ze szwami. Pierwsze zapewniają lepszą wytrzymałość, dlatego są stosowane tam, gdzie wymagania pod tym względem są szczególnie wysokie. Drugie natomiast są bardziej typowe i powszechne. Profile stalowe są z kolei dostępne w postaci otwartej lub zamkniętej. W pierwszej grupie znajdą się takie elementy jak kątowniki, ceowniki, teowniki, dwuteowniki czy zetownik, a w drugiej profile o przekroju sześcianu lub prostokąta. Każdy z tych przedmiotów jest odpowiednio zabezpieczony przed korozją i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zwykle poddaje się je cynkowaniu, ale w niektórych przypadkach realizuje się również ich chromowanie czy niklowanie. Dodatkowa powłoka pozwala przetrwać wykonanym z pomocą tych wyrobów konstrukcjom przez wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*