Odrdzewiacz w sprayu – jakie ma zastosowanie?

Odrdzewiacz w sprayu – jakie ma zastosowanie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służy?

Odrdzewiacz w sprayu to produkt który usuwa rdzę z Twojego samochodu. Jest to roztwór chemiczny, który jest rozpylany na powierzchnię samochodu lub innej metalowej powierzchni w celu usunięcia rdzy.

Odrdzewiacz w sprayu może być stosowany na prawie każdej metalowej powierzchni. Najlepiej sprawdza się na płaskich powierzchniach, takich jak maska, pokrywa bagażnika i błotniki. Jeśli chcesz użyć odrdzewiacza w sprayu na obszarze, który jest zakrzywiony, np. wokół klamki drzwiowej lub ramy okiennej, być może będziesz musiał nanieść go na te obszary za pomocą szczotki o sztywnym włosiu.

Formy odrdzewiacza

Odrdzewiacz w sprayu występuje w dwóch formach – na bazie wody i rozpuszczalnika. Produkty na bazie wody są zazwyczaj bezpieczniejsze dla ludzi i środowiska, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, takich jak aceton czy ksylen. Jednak produkty te nie działają tak dobrze jak produkty na bazie rozpuszczalnika, jeśli chodzi o usuwanie ciężkich plam rdzy z powierzchni takich jak stal, które wymagają silniejszych chemikaliów w celu rozpuszczenia warstwy utleniania na ich powierzchni, tak aby można ją było łatwo usunąć za pomocą pada do szorowania lub innego urządzenia czyszczącego.

Używając odrdzewiacza w sprayu zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie.

Jak bezpiecznie używać tego produktu?

– Używaj gumowych rękawic podczas pracy z tym produktem, ponieważ może on powodować podrażnienie skóry w przypadku kontaktu z rękami lub oczami.

– Jeśli produkt dostanie się do oczu, ust lub nosa, natychmiast go zmyj.

– Jeśli dostanie się odrdzewiacz w sprayu do tych miejsc, natychmiast zmyj je wodą, aby uniknąć poparzenia lub podrażnienia przez ten produkt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*