Skoki ze spadochronem – od czego zacząć?

Skoki ze spadochronem – od czego zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie, dyscypliny sportu, które do niedawna nie były w polu zainteresowania większości,  zyskują na popularności. Jedną z coraz częściej praktykowanych w ostatnim czasie jest spadochroniarstwo. Tego typu skoki zapewniają nam bowiem niezapomniane przeżycia, dzięki dużej dawce adrenaliny. Postęp technologiczny, jaki zrobiła ta dyscyplina, pozwala dzisiaj praktycznie każdemu spróbować swoich sił – wystarczy mieć chęci i znaleźć odpowiedniego nauczyciela.

Razem z instruktorem

Skoki spadochronowe aktualnie nie wymagają od nas wyrobienia nadludzkiej kondycji czy ponadprzeciętnego zdrowia. Nie jest także konieczne uczestniczenie w licznych kursach. Jeżeli nie mieliśmy do tej pory styczności z tą niezwykłą dyscypliną, najlepszym wyborem na początek będzie dla nas tzw. tandem. Pozwoli on zapoznać się z charakterystyką tego sportu i nabrać niezbędnych umiejętności. Skok tandemowy polega na tym, że uczestnik razem z instruktorem w trakcie lotu są ze sobą spięci za pomocą wytrzymałej uprzęży, co pozwala na zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa. Rozpoczyna się on z wysokości około 3 lub 4 km, a spadochron otwieramy po około 30 sekundach lub minucie lotu. Żeby zacząć, musimy tylko odbyć krótkie szkolenie, które ma miejsce w tym samym dniu co nasz skok. 

Kolejny krok

Tandem jest odpowiedni, żeby wprowadzić się w świat spadochroniarstwa. Kiedy jednak po odbyciu pierwszego skoku czujemy, że chcielibyśmy spróbować więcej, wtedy idealnym rozwiązaniem będą szkolenia AFF, czyli przyspieszonej nauki wolnego spadania. Tego typu kursy dzielą się na dwie części. W czasie pierwszej możemy poznać wszelkie aspekty teoretyczne związane ze skokami spadochronowymi, takie jak: techniki skoków czy budowa spadochronów. Następnie przechodzimy do ćwiczeń praktycznych, gdzie uczymy się wykonywać skoki bez asysty instruktora. 

Odpowiednie miejsce

Spadochroniarstwo może zapewnić nam mnóstwo wyjątkowych emocji. Niemniej jednak żeby tak się stało, musimy znaleźć właściwe miejsce na zrobienie pierwszego kroku. Warto w tym przypadku skorzystać z oferty profesjonalnych instruktorów jak np. tych dostępnych na stronie http://www.skokwtandemie.pl. Wtedy bowiem mamy gwarancję, że nasza przygoda ze skokami rozpocznie się w bezpieczny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*