W jakich sytuacjach warto pomyśleć o kasacji auta?

W jakich sytuacjach warto pomyśleć o kasacji auta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wielu z nas posiada stare samochody, których wiek przekracza 15, a nierzadko nawet 20 lat. Wciąż jeździmy nimi na co dzień ,bez problemu, ale czasem przychodzi moment, gdy następuje bardzo poważna awaria. Okazuje się wtedy, że naprawa auta przekracza jego wartość, czasami nawet kilkukrotnie. Sprzedaż takiego niesprawnego i starego samochodu jest rzeczą wyjątkowo trudną, a kupujący zazwyczaj nie chcą płacić więcej niż tysiąc złotych. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się kasacja samochodu.

Perforacja karoserii

Zazwyczaj stare auta mają spore problemy z korozją. Podłoga, progi i podłużnice bywają dziurawe, a z tego powodu znacznie osłabione. Żaden diagnosta nie podbije badania technicznego takiego pojazdu. Jest to bowiem bardzo duże ryzyko, w czasie jazdy może urwać się wahacz albo amortyzator i odpaść koło. W skrajnych przypadkach samochód może po prostu złamać się w pół, a w czasie wypadku rozpaść na dwie części. Naprawa bardzo mocno posuniętej perforacji nadwozia i podwozia zazwyczaj jest absolutnie nieopłacalna i auto trzeba zezłomować.

Awaria silnika

Innym, częstym powodem oddawania pojazdów do kasacji jest awaria silnika w starym aucie. Może do tego dojść z bardzo wielu powodów, niemniej efekt zawsze jest jeden – ogromne koszty naprawy. Wtedy też może się okazać, że lepiej oddać taki samochód na złom, a pozyskane środki dołożyć do nowego auta. Na stronie https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat złomowania starych pojazdów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*