Rozwód – na co musisz się przygotować?

Rozwód – na co musisz się przygotować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń życiowych, przez które można przejść. Jest to czas, kiedy możesz czuć się smutny, zły i zdezorientowany, ale jest to również czas, aby podjąć działania, aby chronić siebie i iść do przodu ze swoim życiem. Niezależnie od tego, z jakiego powodu chcesz wziąć rozwód, musisz zawczasu pomyśleć o paru rzeczach.

Dzieci

Dzieci bardzo trudno przeżywają rozstania rodziców. Będziecie musieli podjąć decyzję o tym, gdzie będą mieszkać i jeśli mają Państwo wspólną opiekę, ile czasu każde z rodziców będzie miało z nimi. Należy również upewnić się, że dzieci są chronione przed nadużyciami i zaniedbaniami w tym stresującym okresie. Warto porozmawiać z lekarzem lub doradcą prawnym dziecka przed podjęciem decyzji o ustaleniach dotyczących opieki nad dzieckiem lub harmonogramu wizyt, które mogłyby wpłynąć na zdrowie psychiczne lub samopoczucie dziecka.

Finanse

Rozwód może być bardzo kosztowny. Trzeba będzie zapłacić za adwokata, koszty sądowe i inne wydatki związane z procesem rozwodowym. Trzeba będzie również przeprowadzić podział majątku. Jeśli chcesz zrobić podział majątku Warszawa jest miastem, w którym stacjonuje Pan Kaliciński – jeden z najlepszych prawników w Polsce.

Mieszkanie

Wiele osób decyduje się na sprzedaż swojego mieszkania lub domu podczas rozwodu. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tej decyzji, w tym, jak wiele długów każda osoba jest winna i ile kapitału własnego ma w swoim domu. Jeśli jednak zdecydujecie nie sprzedawać mieszkania, to trzeba będzie zdecydować, kto będzie w nim mieszkać. Wtedy najczęściej jedna osoba dostaje dom, a druga pieniądze w zamian za to.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*