Rodzaje rozwodów – na na których z nich się zdecydować?

Rodzaje rozwodów – na na których z nich się zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to dla każdego zawsze trudna chwila. Przecież ślubowaliśmy sobie „na dobre i na złe”. Jednak czasami życie doprowadza nas do ostateczności i musimy podjąć tę trudną decyzję. Każdy tego typu proces niesie dla nas szereg nieodwracalnych skutków, które musimy wziąć pod uwagę. Jeśli jednak już się zdecydowaliśmy, to warto wspomóc się przedstawicielem prawa, który w najbardziej delikatny sposób przeprowadzi nas przez to rozstanie.

Jaką formę rozwodu wybrać?

To pytanie pojawia się bardzo często podczas składania wniosku. Najczęściej rodzaj ten zależy od tego, czy chcemy obwiniać drugą stronę o rozpad związku. Jeśli tak się zdarzy, to mamy do czynienia z rozwodem z orzeczeniem o winie. W tym momencie musimy dowieść, że współmałżonek dokonał czynów niewybaczalnych, oraz że nie ma szans na nasze pojednanie. Druga opcja jest taka, że nie będziemy orzekać naszej bądź partnera winy i rozejdziemy się bez spięć. Jednak musimy pamiętać, że to, co nam się wydaje oczywiste, dla drugiej strony może być wręcz niepojęte.

Czy adwokat nam pomoże?

Adwokat pomoże nam przejść przez cały proces rozwodu, przygotuje do tego, czego, możemy się spodziewać, a także jak ewentualnie odpierać atak drugiej strony. Jeżeli potrzebny nam adwokat rozwody Gdańsk to miasto gdzie tego typu sprawy rozstrzygane są niemalże codziennie, zatem prawników w tej dziedzinie również nie brakuje. Właśnie dlatego powinniśmy udać się po pomoc do specjalisty. W końcu tylko jego spokój i doświadczenie mogą nam ulżyć w tym jakże trudnym czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*