Korki – na jakim podłożu można ich używać?

Korki – na jakim podłożu można ich używać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korki są inaczej zwane wkrętami. Najczęściej mają po sześć korków, które można wymieniać i są one umocowane na podeszwie buta. Do wkrętów jest przeznaczony jest specjalny klucz, którym odkręca się wkręty i wymienia. Piłkarze mogą sami regulować ich długość. Końcówki wkrętów są aluminiowe, bądź stalowe. Ze względu na materiał z jakiego są wykonane korki istnieje ryzyko skaleczeń, urazów i wypadków, które mogą być spowodowane uderzeniem lub nadepnięciem na nogę przeciwnika. Nie mogą być one ostre, ze względu na możliwość kontuzji u piłkarza drużyny przeciwnej. Sędziowie przez rozpoczęciem meczu są zobligowani do sprawdzania ilości i długości wkrętów.

Korki – na jakie podłoże?

Korki przeznaczone są do gry na miękkich, grząskich boiskach. Bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacjach, gdy potrzebna jest większa przyczepność dla piłkarza. W sytuacji, gdy powierzchnia podczas gry jest mokra i miękka są one niezastąpione. Wkręty zapobiegają ślizganiu się na powierzchni. Wbijają się one w murawę podczas biegu piłkarza i zapobiegają upadkom oraz koordynują ruchy. Na rynku są dostępne dobre jakościowo korki Nike. Marka Nike oferuje korki wytrzymałe i przeznaczone tam, gdzie są duże wymagania terenowe. Oprócz tego jest zagwarantowana wygoda dla stopy, dobra przyczepność obuwia oraz elegancki design.

Korki nie nadają się do gry na twardych lub kauczukowych powierzchniach, takich jak hale sportowe. Korki nie będą miały tam zastosowania i będą całkowicie zbędne. Do powierzchni gumowych i twardych przeznaczone są buty tzw. halówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*