Brakuje ci energii? Dowiedz się czym zastąpić picie kawy

Brakuje ci energii? Dowiedz się czym zastąpić picie kawy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli często pijesz kawę, to na pewno masz poczucie, że z czasem kolejne filiżanki w coraz mniejszym stopniu podnoszą Twoją energię. Jest to możliwe, ponieważ z czasem organizm przyzwyczaja się do stymulantu w postaci kofeiny i coraz spokojniej reaguje na jego działanie. Dodatkowo, bardzo wiele osób próbuje ograniczyć picie kawy ze względów zdrowotnych.

Istnieje kilka bardzo ciekawych propozycji, które mogą pomóc zastąpić kawę.

Pierwszym możliwym substytutem jest zielona herbata. To bardzo zdrowy napój, który można pić niemal bez ograniczeń. Herbata jest bogata w antyoksydanty, które bardzo korzystnie wpływają na organizm człowieka i pomagają go oczyszczać, a dodatkowo ma także działanie przeciwnowotworowe.

Jeżeli jednak trudno jest Wam rozstać się ze smakiem kawy, to pewnego rodzaju rozwiązaniem może być kawa zbożowa. Posiada ona bardzo intensywny aromat, niezwykle dobrze smakuje z mlekiem, a nie zawiera niekiedy szkodliwej dla organizmu kofeiny. Zawiera za to bardzo dużo cennych witamin i minerałów.

Często celem odstawienia kawy jest oczyszczenie organizmu. W takim przypadku znakomitym wyborem jest napój cytrynowo-imbirowy lub różne jego odmiany, np. z wykorzystaniem mięty lub imbiru. Wszystkie te składniki bardzo korzystnie wpływają na florę bakteryjną i oczyszczają organizm. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także wkomponowanie w dietę różnego rodzaju koktajli i smoothies warzywnych lub owocowych. Obecnie jest ich na rynku bardzo wiele i można kupić je niemal w każdym sklepie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*