Jak poprawnie przechowywać leki?

Jak poprawnie przechowywać leki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leki są ważne, aby utrzymać zdrowie, ale ważne jest, aby przechowywać je prawidłowo. Oto kilka wskazówek dotyczących przechowywania leków:

Przechowuj leki w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Użyj pudełka lub szuflady z zamkiem, jeśli masz w domu dzieci, które mogą mieć ochotę na zabawę tabletkami. Jest to również dobry pomysł, jeśli masz starszych członków rodziny, którzy mogą zapomnieć, że wzięli swoje leki i mogą wziąć je ponownie, nie zdając sobie sprawy, że już to zrobili. Nie zostawiaj tabletek leżących na blatach lub w szafkach, gdzie mogą być przypadkowo połknięte lub spożyte przez zwierzęta domowe lub dzieci.

Przechowuj leki w ich oryginalnych pojemnikach.

Przechowuj wszystkie leki w ich oryginalnych butelkach i nie przelewaj ich do innych pojemników, chyba że zaleci Ci to lekarz. Upewnij się również, że wszystkie opakowania są nienaruszone i nie zostały naruszone – zwłaszcza jeśli bierzesz leki od przyjaciela lub krewnego, który niedawno zmarł, ponieważ może to wskazywać, że ktoś inny miał dostęp do leków. W celu przechowywania leków warto zaopatrzyć się opakowania farmaceutyczne, które są specjalnie zaprojektowane do tego celu.

Pozbywaj się przeterminowanych leków w odpowiedni sposób.

Jeśli recepta jest przeterminowana, nie ma żadnej korzyści z jej zażywania, ponieważ jej skuteczność już minęła. Wyrzuć wszystkie przeterminowane leki, zamiast trzymać je na później. Najbezpieczniejszym sposobem pozbycia się przeterminowanych leków jest zabranie ich z powrotem do apteki, w której je otrzymaliście. Jeśli nie jest to możliwe, można wyrzucić wszystkie leki do domowych śmieci. Nie należy spłukiwać ich w toalecie ani wylewać do kanalizacji, ponieważ mogą one zanieczyścić nasze zasoby wodne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*