Relingi samochodowe – do czego służą?

Relingi samochodowe – do czego służą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet najbardziej pojemne samochody nie zawsze spełniają oczekiwania użytkowników. Czasem przydałaby się większa przestrzeń bagażowa, możliwość zabrania rowerów, czy nawet kajaków. Na szczęście obecnie każdy kierowca może zaopatrzyć się w bagażnik dachowy, dzięki któremu podróż staje się bardziej komfortowa – dzięki niemu na wakacje uda się zabrać znacznie więcej drobiazgów.

Relingi dachowe – jakie jest ich zastosowanie?

Relingi dachowe mogą stanowić wyposażenie fabryczne samochodu typu SUV i kombi, jednak można je zastosować jako opcję dodatkową również w mniejszych modelach. Są to metalowe profile zainstalowane wzdłuż dachu samochodu, które stanowią podstawę dla belek poprzecznych, stanowiących część bagażnika dachowego. Relingi zapewniają stabilne oparcie, jednak należy wybrać  bagażnik dachowy, który jest do nich dopasowany (dzięki temu będzie spełniał odpowiednio swoją funkcję).

Same relingi nie służą do przewozu, mogą pełnić jedynie funkcję ozdobną. Dopiero zamontowany na nich odpowiedni bagażnik pozwala na zwiększenie pakowności pojazdu.

Czy bagażnik dachowy można montować bez relingów?

Nie posiadając relingów również można zamontować bagażnik dachowy – w tym celu wykorzystuje się fabryczne punkty montażowe, w które są wyposażone pojazdy. Warto jednak podkreślić, że wówczas wybór tego akcesorium musi być dokładnie przemyślany, a model musi być dopasowany do pojazdu. Najlepiej skontaktować się z przedstawicielem danej marki bagażników dachowych, który pomoże w doborze optymalnego sprzętu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*